احتمال ابتلا به آسم کودکان با تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری

148
احتمال ابتلا به آسم کودکان با تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری

مادرانی که در دوران بارداری غذاهایی با مقدار فیبر زیاد مصرف میکنند احتمال بدنیا آوردن نوزادانی که در آینده مبتلا به آسم شوند را به حداقل می رسانند. مصرف سبزیجات و میوه زیاد در دوران بارداری با تغییراتی که در نوع باکتری های روده یِ مادر بوجود می آوردند باعث تولید مواد ضد التهابی بسیاری می شود که ژن های بوجودآوردنده آسم را مهار میکند.

این اطلاعات که بر اساس یک مطالعه جدید که بر روی ۴۰ زن باردار انجام شده است، نشان میدهد آنهایی که غذاهایی با میزان فیبر بیشتر مصرف کرده بودند، متابولیت های ضدالتهابی بیشتری در خون خود داشتند و فرزندان آنها در اولین سال عمرشان، دفعات کمتری به علت مشکلات تنفسی به پزشک مراجعه کرده بودند. نتایج این مطالعه در مجله Nature Communication منتشر شده است.

احتمال ابتلا به آسم کودکان با تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری احتمال ابتلا به آسم کودکان با تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری

خوب است بدانید در میان سبزی ها و میوه ها و دیگر مواد غذایی، جو، لوبیا، نخود، ذرت، خرما، اسفناج، گلابی و کلم بروکلی فیبر محلول و نامحلول زیادتری دارند، سبزی خوردن، کرفس، برگ مو، هویج، سیب و پرتقال فیبر متوسطی دارند و انواع آبمیوه های صنعتی و خانگی، انگور، انواع کمپوت ها و میوه های بدون پوست فیبر کمتری دارند.

با “ای بن پلاس مگهمراه باشید و مطالب مورد علاقه تان را دنبال کنید.