اسموتی انبه و کیوی

190
اسموتی انبه و کیوی

دسر و اسموتی، یکی از محبوب ترین اقلام آشپزی است که در بیشتر رستوران ها، هتل ها، تالارهای پذیرایی و کافی شاپ ها، سرو گشته و از محبوبیت خاصی برخوردار است. از این رو ای بن پلاس مگ، رسالت اصلی خود را بر آن دانست که در جهت ارتقاء کیفیت آشپزی و تنوع در سفره های شما عزیزان، بخش آموزش دسرها و اسموتی را به ساده ترین روش به معرض حضور قرار دهد. در اینجا با روش آماده سازی اسموتی انبه و کیوی و کیوی، آشنا خواهید شد.

مواد مورد نیاز:

عسل : ۱/۴ پیمانه
انبه: ۲/۵ پیمانه
پوست لیمو ترش: ۱/۲ قاشق غذا خوری
ماست شیرین : ۳/۴ پیمانه
کیوی رسیده: ۳ عدد

اسموتی انبه و کیوی اسموتی انبه و کیوی

روش آماده سازی اسموتی انبه و کیوی:

  • ابتدا انبه ها و  کیوی ها را کاملا شسته و از پوست جدا می سازیم و پس از خرد کردن آنها  را در فریزر قرار داده تا کاملا یخ بزنند.( اینکه انبه ها و کیوی ها کاملا یخ بزند در جداسازی نهایی کار بسیار مهم است).
  • در مرحله ی بعد انبه ها را با نصف پیمانه ماست به همراه دو قاشق عسل، داخل مخلوط کن بریزید تا کاملا بصورت مخلوط و یکدست شوند.
  • سپس این مخلوط را داخل لیوان های مخصوص سرو بریزید (دقت نمایید لیوان ها را  نصفه پر کنید).
  • در این مرحله مخلوط کن را کاملا شسته تا کیوی های خرید شده و یخ زده، ۱/۴ پیمانه ماست، پوست لیمو ترش به همراه دو قاشق عسل را داخل مخلوط کن بریزیم تا مثل مرحله ی قبل میکس شود.
  • در مرحله ی آخر مخلوط کیوی و محتویات را به آرامی به روی لیوان های محتوی انبه می ریزیم دقت داشته باشید اگر مخلوط انبه ها خوب یخ زده باشه و شما با دقت و آرامش مخلوط دوم را اضافه نمایید، خط تمیز و زیبایی بین این دو مخلوط ایجاد شده که باعث زیبایی بیشتر اسموتی انبه و کیوی می گردد.