برگ درخت مگنولیا معجزه ای برای مهار سرطان

255
برگ درخت مگنولیا معجزه ای برای مهار سرطان
مگنولیا درختی همیشه سبز و بسیار بزرگ از خانواده مگنولیاسه میباشد که بومی جنوب شرقی آمریکا میباشد. ارتفاع این درخت همیشه سبز به ۲۷ متر میرسد و ۸ متر گستردگی آن میباشد و ۲۰ تا ۵۰ سال زمان مورد نیاز است تا درخت به ارتفاع نهایی خود برسد.
محققان دانشگاه های آلُباما و بیرمَنگام بر اساس یک مطالعه جدید متوجه شدند که میتوان از موادی که در برگِ درخت مَگنولیا وجود دارد در درمان سرطان سر و گردن کمک گرفت. در این مطالعه مشخص شد که این ماده حاویِ نوعی پروتئین است که رشد سلولهای سرطانی راا مهار میکند.
از صدها سال قبل عصاره برگ مگنولیا در طب سنتیِ چین و ژاپن در درمان استرس و اضطراب بکار میرفته است اما در سال های اخیر محققان تحقیقات گسترده ای بر روی آن انجام داده و متوجه اثرات مفید آن در مهار سرطان های سینه، پوست، پروستات و ریه شده اند. در انواع سرطان در ناحیه سر و گردن مانند حنجره، گلو، لب، دهان، بینی و غدد بزاقی نوعی پروتئین فعال است که عصاره برگ درخت مگنولیا آن را مهار میکند.
در حال حاضر داروهای ضد سرطان دیگری وجود دارد که میتوانند این پروتئین را مهار کنند اما استفاده از آنها همراه با عوارض جانبی زیادی است.
برگ درخت مگنولیا معجزه ای برای مهار سرطان برگ درخت مگنولیا معجزه ای برای مهار سرطان
گیاه مگنولیا نیز در ویرجینیای جنوبی تا فلوریدای مرکزی و از غرب تا شرق تکزاس و اوکلاهما دیده میشود و به علت گلهای بزرگ سفید رنگ و بسیار زیبا و معطری که دارد در سراسر جنوب شرقی آمریکا به عنوان درخت زینتی بسیار محبوب شناخته میشود.
با “ای بن پلاس مگ” همراه باشید و مطالب مورد علاقه خود را دنبال کنید.