بیماران دیابتی باید ترتیب خوردن موادغذایی را رعایت کنند

59
بیماران دیابتی باید ترتیب خوردن موادغذایی را رعایت کنند
ترتیب خوردن مواد غذایی بسیار مهم است و بهتر است تمام افراد این موضوع را رعایت کنند، زیرا نخوردن مواد غذایی با ترتیب درست خود باعث می شود بدن در جذب برخی مواد مفید دچار مشکل شود، حتی این موضوع میتواند باعث کاهش و افزایش قند خون شود که این امر برای بیماران دیابتی بسیار حیاتی می باشد.
ترتیب غذا خوردن در افرادِ چاقِ مبتلا به دیابت نوع ۲ بر میزان قند خون آنها تاثیر میگذارد. به طور مثال اگر قبل از خوردن کربوهیدرات، پروتئین وو سبزیجات مصرف کنند موجب کاهش قند خون، بعد از خوردن غذا میشود.
بیماران دیابتی باید ترتیب خوردن موادغذایی را رعایت کنند بیماران دیابتی باید ترتیب خوردن موادغذایی را رعایت کنند
بیمارن دیابتی باید مراقب میزان قند خون خود باشند و از بالا رفتن آن جلوگیری کنند، پزشکان معمولا از داروهای مختلفی برای پایین آوردن قند خون بیمارن استفاده میکنند اما باید دانست که نوع تغذیه نیز تاثیر بسیار مهمی بر میزان قند خون دارد. در یک مطالعه که بر روی ۱۱ فردِ چاق مبتلا به دیابت نوع دو که با داروی متفورمین تحت درمان بودند انجام شد، مشخص گردید که اگر موادِ حاویِ کربوهیدرات ۱۵ دقیقه بعد از مصرف پروتئین،  چربی و سبزیجات مصرف شود میزان قند خون یک ساعت بعد از خوردن غذا، ۳۷ درصد کمتر از زمانی است که کربوهیدرات قبل از پروتئین، چربی و سبزیجات مصرف شود.
با “ای بن پلاس مگهمراه باشید و مطالب مورد علاقه خود را دنبال کنید.