تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی

97
تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی
تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی
تربچه، یکی از سبزی های گیاهی بسیار مفید است  این سبزی دارای برگ های پهن و کرک دار بسیار مفیدی است و در سه نوعع : ترب سفید، سیاه و قرمز است. تربچه، دارای طبیعت گرمی دارد و کمی نفاخ است. به دلیل دارا بودن مواد گوگرددار خاصیت ضدعفونی کنندگی فراوانی دارد، همچنین اشتهاآور خوبی است.

ویتامین C فراوان آن در رفع بیماری های دهان و پیوره موثر است و از پوسیدگی دندان ها می کاهد. این ویتامین در برگ تربچه چندین برابر بیشتر است و اگر به همراه غذا خورده شود، به جذب آهن کمک می کند.

براساس تحقیقات انجام شده، تربچه سلول های سرطانی بدن را از بین برده و در بهبود عوارض شیمی درمانی موثر است.

و در دیگر اینکه به دلیل دارا بودن ید برای بیماران مبتلا به گواتر بسیار مفید است و با تنظیم سوخت و ساز بدن، گردش خون را بهبود می بخشد و برای دفع سنگ کلیه و کیسه صفرا مفیدترین داروی گیاهی است.

تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی

جدول  زیر نشان دهنده ی  محتوای غذایی ۱۰۰ گرم تربچه است. مقادیر کم چربی اشباع شده و کلسترول دارد. با توجه به محتوای آب بالا در تربچه ( حدود ۹۰٪ ) و علاوه بر آن حاوی طیف گسترده ای از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است تربچه همچنین دو خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد. پتاسیم، ویتامین C، فولات، فیبر، منگنز، مس، منیزیم، کلسیم، ویتامین B6، ریبوفلاوین و سدیم  برخی از مهم ترین مواد مغذی و مواد معدنی موجود در تربچه هستند.

محتوای غذایی در ۱۰۰ گرم تربچه

کالری

۱۶

مقدار آب

 ۹۵٫۳ گرم

پروتئین

۰٫۷  گرم

کربوهیدرات

۳٫۵  گرم

مجموع چربی

۰٫۱  گرم

قند

۱٫۹  گرم

کلسیم

۲۵  میلی گرم

اهن

۰٫۳  میلی گرم

منیزیم

۱۰  میلی گرم

پتاسیم

 ۲۳۳ میلی گرم

ویتامین A

۷٫۰  واحد

ویتامین C

۱۴٫۸  میلی گرم

ویتامین K

 ۱٫۳ میکروگرم

روی

 ۰٫۳ میلی گرم

امگا ۳ اسیدهای چرب

۳۱  میلی گرم

امگا۶  اسیدهای چرب

 ۱۷ میلی گرم

خاصیت درمانی و دارویی تربچه:

درمان زردی

تربچه، در درمان زردی موثر است چرا که یک سم زدای قدرتمند برای هر دو معده و کبد است برای حذف مواد زائد و سموم خوب است. سبب افزایش عرضه خون اکسیژن دار و کاهش تخریب سلول های قرمز خون ( ازعلل زردی ) می شود

درمان هموروئید

یکی از علل اصلی هموروئید یبوست است و تربچه می تواند به مبارزه با این مشکل کمک کند تربچه همچنین می توانید به احتباس آب و هضم غذا کمک کند. و سم زدای خوبی است تربچه نیز می تواند به کاهش نشانه های هموروئید کمک کند.

حل اختلالات ادراری

از آنجا که تربچه ادرار آور است تولید ادرار را افزایش می دهد. همچنین یک راه عالی برای کمک به درمان احساس سوزش در زمان دفع ادرار و همچنین التهاب می باشد. علاوه بر این، به تمیز کردن کلیه ها کمک و همچنین عفونت را مهارمی کند.

از دست دادن وزن

تربچه بهترین راه برای ارضای گرسنگی و حفظ کالری کم است. این گیاه درمانی به دلیل داشتن مقادیر بالایی از علوفه، آب و مقدار کم کربوهیدرات قابل هضم بسیار برای کاهش وزن بدون عوارض مفید است. لذا تربچه را می توان یک گزینه عالی در رژیم غذایی دانست. همچنین تربچه دارای مقدار خوبی از فیبر است اما شاخص گلیسمی پایین دارد و با افزایش نظم حرکات روده، به سوخت و ساز بدن و کاهش وزن کمک می کند.

مبارزه با سلول های سرطانی

با توجه به سطح بالای از ویتامین C، آنتوسیانین ها و فولیک  اسید و توانایی سم زدایی تربچه در درمان سرطان های (دهان، معده، روده، کلیه و روده بزرگ) موثر است همچنین حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها و ایزوتیوسیانات استت که مسیرهای ژنتیکی سلول های سرطانی را تغییر می دهد.از این رو متخصصان و صاحب نظران ای بن پلاس، می توانند با خیال راحت بر این شعار  تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی، صحه گذارند.

سلامت و رفع مشکلات پوست

پوست، از مواد مغذی موجود در تربچه  از جمله: ویتامین های B، روی، فسفر و ویتامین C بهره مند می شود. و علاوه بر تامین مقدار آب، کمک می کند تا پوست هیدراته باقی بماند و خواص ضد عفونی کننده دارد و می تواند مشکلاتی از قبیلل ترک، جوش و پوست خشک را برطرف کند.

رفع خارش گزش حشرات

تربچه خواص ضد خارش دارد و می تواند در درمان نیش زنبور و گزش حشرات موثر باشد.

کاهش شدت تب

تربچه در کاهش درجه حرارت بدن و همچنین کاهش التهاب ناشی از تب موثر است.

درمان بیماری های کلیه

تربچه به عنوان یک ضد عفونی کننده، پاک کننده و از همه مهمتر ادرار آور، برای درمان اختلالات بزرگ کلیوی موثراست. همچنین کلیه ها را از عفونت محافظت می کند.

درمان بیماری های تنفسی

از آنجا که تربچه خاصیت ضد احتقانی دارد می توانند احتقان در دستگاه تنفسی و همچنین تحریک ناشی از آلرژی ها، عفونت و یا سرماخوردگی را کاهش دهد.

کبد و مجرای صفراوی

تربچه به تنظیم جریان و تولید بیلی روبین و املاح صفراوی، اسیدها و آنزیم ها کمک می کند. همچنین حاوی آنزیم هایی مانند (استراز، آمیلاز، دیاستاز و میروسیناز) است که به حذف هر گونه بیلی روبین اضافی از جریان خون کمک می کند. و دیگر اینکهه خوردن تربچه به طور منظم می تواند شما را از زخم و عفونت محافظت کند.

تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی تربچه = جنگجویان مبارزه با سلول های سرطانی

خواص دیگر

تربچه همچنین می تواند به عنوان یک ( تنظیم کننده سوخت و ساز بدن، ملین، خوشبو کننده تنفس و اشتها آور ) کمک کند. مصرف عادی نیز می تواند گردش خون و همچنین در درمان سوء هاضمه ، سنگ صفرا، مشکلات معده، سیاه سرفه، گلو درد، چاقی، تهوع و سردرد موثر است.

و در آخر باید توجه داشت که: زیاده روی در خوردن تربچه موجب دل پیچه شده و برای دندان و گلو مضر است.