تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون

121
تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون
تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون

تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون

به نقل از کارشناسان و صاحب نظران بخش سلامت و گیاه شناسی ای بن پلاس: تره یکی از سبزی های مفید و گیاهان اصلی در سبد غذایی خانوار است و از مشخصه های اصلی تره این است که این سبزی ساقه ندارد و از نظر خواص تغذیه ای بسیار شبیه به گیاه سیر و پیاز است، با این تفاوت که طعم و بوی ملایم تری دارد.

تره به ۲ نوع در سبد غذایی وجود دارد؛ یکی دارای برگ های کوتاه و نازک بوده و اغلب در بهار و تابستان می روید، دیگری تره فرنگی است که برگ های پهن، قوی و بلند داشته و شاخصه آن وجود پیاز در قسمت انتهایی ست.

تره به دلیل پتاسیم بالایی کهه دارد موجود افزایش ادرار گردیده و این امر باعث دفع بخش اعظمی از سموم بدن می شود.

تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون

از دیگر فواید آن می توان به کنترل فشار و کلسترول بد خون اشاره کرد. تره سرشار از منیزیم است و این خصیصه از بروز سرطان روده و پروستات جلوگیری کرده و اگر به همراه غذا میل شود سوءهاضمه را کاملا درمان کرده، در ضمن، سوزش معده و یبوست دائمی و بواسیررا به بهترین وجه ممکن و بدون عوارض بهبود می بخشد.

و در آخر این سبزی ناراحتی های طحال را برطرف کرده و برای نقرس و درد مفاصل مفید است، همچنین تمایلات جنسی را افزایش می دهد. تره، به دلیل تاثیر زیاد در نفخ، بهتر است ظریف تر و جوان تر باشد تا پس از میل، قابلیت هضم بهتری داشته و مواد مغذی آن بهتر جذب می شود. پس به این دلیل است که از نظر موازین سلامتی و قوانین پزشکی می توان به یقین گفت:

تره: بهترین عامل کنترل فشار و کلسترول خون.

 از دیگر مطالب مفید که توسط کارشناسان و صاحب نظران ای بن پلاس، تالیف و تدوین گردیده مطلع شوید.