خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های متاثر از آلودگی هوا

175
خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های ساده ی متاثر از آلودگی هوا

یکی از مهمترین عوامل مسمومیت های ساده در روزهای سرد پاییزی و زمستانی، به طور قطع آلودگی هواست. بطور معمول به دلیل ساکن بودن هوای این فصول وارونگی هوا ایجاد و بیماری های شدید تنفسی نمایان می شود که از آن دسته می توان به مسمومیت های ناشی از آلودگی هوا اشاره کرد. خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های متاثر از آلودگی هوا به شمار می رود.

یکی از بهترین داروهای گیاهی و حتی پیشگیری از مسمومیت های متاثر از آلودگی هوا خاکشیر است. این گیاه پر فایده و کم ضرر موجب از بین رفتن سموم و حتی سرب موجود در سلول هاست که از راه تنفس وارد رگ ها و در نهایت سلول گردیده است.

 

خاکشیر را در دوران شیردهی بطور کنترل شده مصرف نمایید زیرا مصرف زیاد آن موجب افزایش موقتی نفخ شکم مادر و بروز نفخ و دل درد در نوزاد خواهد گردید.

خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های ساده ی متاثر از آلودگی هوا خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های متاثر از آلودگی هوا
خاکشیر داروی گیاهی برای درمان مسمومیت های متاثر از آلودگی هوا

برای شناخت بهتر این گیاه باید با فواید این گیاه بیشتر آشنا شویم.

خاکشیر

(نام علمی: Descurainia sophia)، که با نام خاکشی نیز شناخته می‌شود، گیاهی یکساله یا دوساله از تیره شب‌بویان است. خاکشیر در دشت ها و کوهستان ها میروید و بلندی ساقه آن تا یک متر نیز می‌رسد. پائین گیاه کرک دارست در حالیکه بالای آن بدون کرک می‌باشد. تخم این گیاه که همان خاکشیر است ریز و کمی دراز و معمولاً به دو رنگ وجود دارد یکی از آنها قرمز که دارای طعم کمی تلخ است و دیگری برنگ قرمز تیره می‌باشد.