علائم شناخت عسل مرغوب

90
علائم شناخت عسل مرغوب
علائم شناخت عسل مرغوب

از گذشته ی دور عسل یکی از داروهای مورد علاقه بشر بوده و خواص دارویی حیرت انگیز عسل موجب شده که دغدغه ی نوع بشر، دستیابی به عسلی با درصد مرغوبیت بالا باشد و همیشه شناخت مرغوبیت این داروی مغذی، از معضلات آن بوده است.

با توجه به تجربیات و مطالعات کارشناسان و متخصصان ای بن پلاس، به تعدادی از  علائم شناخت عسل مرغوب اشاره خواهیم کرد:

عسل مرغوب را با معده ی خالی بیازمایید:

عسل مرغوب به معده خالی آسیب نمی رساند، عسل را با معده خالی یا ابتدای صبح قبل از خوردن صبحانه میل نمایید، یک قاشق غذاخوری میل نمایید چنانچه معده سوزش نگرفت، دل پیچه نگرفتید، ترش نکرد و احساس گرسنگی و باز شدن اشتها گردید، عسلی خوب است.

آزمایش با چوب کبریت:

گوگرد کبریت را تا گوگرد در عسل فرو ببرید ، پس از مدت ۶ ساعت چوب کبریت را از عسل در آورده و عسل آن را پاک کنید. البته دقت داشته باشید که عسل کاملا پاک نشود و گوگرد نیز از بین نرود. سپس کبریت را بکشید، چنانچه کبریت آتش گرفت عسل مرغوب است، چنانچه کبریت آتش نگرفت و بد سوخت نشانه آن است که عسل نا مرغوب بوده  یا در اصلاح آب شکر یا قند آب دارد. چون عسلی که قند آب باشد ، آب عسل، گوگرد را خیس نموده و کبریت آتش نمی گیرد.

شکرک زدن عسل:

عسل اگر ، یک دست شکرک بزند عسل مرغوب است، اگر شکر به پایین عسل برود نشانه شکر زیاد عسل است زیرا شکر بیشتر به ته ظرف روسوب خواهد کرد. البته نا گفته نماند در برخی موارد عسل اصلا شکرک نمی زند زیرا یک ترفند زیرکانه ای  از زنبورداران سر خواهد زد که مانع شکرک زدن عسل خواهد شد. این زنبورداران بعد از گرفتن عسل، آنرا با دمای بالا گرما داده، که اصطلاحا به آن عسل کشته می گویند. اما امروزه با ترفند جدیدی بدون گرما دادن می توانند کاری می کنند که عسل شکرک نزند. در این روش جدید مقدار کمی جوهر لیمو آب شده به عسل اضافه می کنند و حتی به خریدار نیز  القاء می کنند که تلخی آخر عسل به خاطر طبیعی و مرغوب بودن است البته ناگفته نماند استفاده کردن از این حقه، کمی بی انصافی است.

علائم شناخت عسل مرغوب علائم شناخت عسل مرغوب

تست مرغوبیت عسل از طریق شخص مبتلا به دیابت:

عسل مرغوب، باعث بالا رفتن سریع قند فرد دیابتی نمی گردد.  در برخی موارد ممکن است پس از مصرف عسل مرغوب؛ قند فرد دیابتی بالا افزایش یابد ولی کمی بعد کاملا به حالت قبل باز خواهد گشت.

جذب عسل مرغوب توسط پوست بدن:

عسل مرغوب را به پشت دست بمالید یک الی دو ساعت بماند اگر بیشتر عسل جذب پوست شد عسل مرغوبی است. چون پوست بدن عسل مرغوب را جذب می کند، حتی عسل مرغوب را می توان به عنوان ماسک صورت استفاده نمود که باعث ترمیم پوست صورت می گردد. عسل مرغوب، زخم ها، بریدگی ها، عفونت های پوستی، زخم معده، عفونت واژنی، عفونت لثه، برای بیماران سرطانی و … خاصیت دارویی و درمانی بسیاری دارد.

آتش زدن عسل:

اگر عسل، خیلی خیلی مرغوب و بکر باشد، با آتش زدن نمی سوزد و آتش نمی گیرد.

فراموش نشود نحوه ی نگهداری عسل مرغوب بسیار مهم است و حتی المکان عسل مرغوب را در یخچال، در جای بسیار سرد و در جای بالای ۶۰ درجه نگهداری نکنید.