نحوه صحیح شستن صورت را یاد بگیریم

66
نحوه صحیح شستن صورت را یاد بگیریم

همه ما دوست داریم که پوست سالمی داشته باشیم، اما برای داشتن پوستی سالم باید نکات مهمی را رعایت کنیم که در باور عموم اهمیت چندانی به آن داده نمی شود. در این مطلب قصد داریم نحوه صحیح شستن صورت را به شما آموزش دهیم. شیوه درست شست وشوی صورت به داشتن پوست سالم خیلی کمک میکند.

شستشوی صورت که به ظاهر کاری عادی به حساب می‌آید دارای نکات ریز و درشتی است که می‌تواند به افزایش زیبایی و یا از دست دادن آن منجر شود. پژوهشگران اعتقاد دارند نحوه شتسشوی پوست صورت به صورت روزانه خود یکی از علل اصلی بروز مشکلات پوستی مانند چین و چروک صورت، افتادگی عضلات صورت و نیز بی‌ آبی پوست است.

بسیاری از افراد به هنگام استحمام و زیر دوش آب گرم، پوست صورت خود را می‌شویند که این کار یکی از خطرناک‌ترین کارها برای نابودی طروات و زیبایی صورت است.

لیف کشیدن و همینطور استفاده از شامپوی سر برای شستشوی صورت به ویژه زیر دوش آب گرم در حالی که آب با فشار بر روی صورت می‌ریزد می‌تواند باعث تحریک پوست، شکنندگی شبکه مویرگی سطح پوست و حتی تشدید علائم و عوارض بیماری‌های پوستی، خشکی و کم‌آبی پوست صورت شود.

نحوه صحیح شستن صورت را یاد بگیریم نحوه صحیح شستن صورت را یاد بگیریم
پژوهشگران و متخصصان پوستی توصیه می‌کنند شستشوی صورت تنها با آب ولرم که با فشار بسیار کم در کف دستها ریخته شده و با پاشیدن به صورت انجام شود.
این نوع شستشو با شامپوی ملایم با PH خنثی و یا محصولات پاک‌کننده صورت آرایشی می‌تواند ضمن رفع کم‌آبی پوست آلودگی چربی و همینطور چروک‌های سطحی را از روی پوست حذف کند.
یکی دیگر از نکات مهم این است که افراد تا حد امکان اجازه ندهند هنگام استحمام کف شامپوی مخصوص شستشوی سر بر روی پوست صورت آنها بریزد زیرا در این صورت پوست صورت آنها دچار کم‌‌آبی و خشکی می‌شود.
افراد دچار مشکلات و بیماری‌های پوستی از جمله آکنه، اگزما و بیماری‌های دیگر ضمن صلاح‌دید پزشک معالج بهتر است صورت خود را با آب با دمای پایین شستشو دهند تا ضمن رفع التهاب علائم بیماری در آنها تشدید نشود.
این یافته‌ها حاصل پژوهش‌های محققان شهر سیدنی استرالیا بر روی ویژگی‌های پوست صورت و عادت‌های اشتباه شستشو از سوی افراد است.
متخصصان پوست اعتقاد دارند اگزما می‌تواند باعث پاکسازی مواد مفید از جمله چربی و لایه‌های محافظتی از سطح پوست شود.
در صورت تمایل به شستشوی صورت با آب ولرم پس از آن برای بسته شدن منافذ باز پوستی و تسهیل در امر خونرسانی به بافت صورت افراد حتماً با آب سرد در مرحله آخر پوست صورت خود را آبکشی نمایند.
اگر تمایل به شستن صورت با آب ولرم را دارید حتما در آخر، صورت خود را با آب سرد آبکشی نمائید، زیرا این کار باعث بسته شدن منافذ باز پوستی شده و خونرسانی به بافت را تسهیل می نماید.