خانه سلامتی و پزشکی پزشکی نوشیدن چای در وعده ی سحری موجب احساس تشنگی در روز می...

نوشیدن چای در وعده ی سحری موجب احساس تشنگی در روز می گردد

145
نوشیدن چای در وعده ی سحری موجب احساس تشنگی در روز می گردد

یکی از عادت های غلط که بسیار مرسوم نیز هست گفتن این جمله است که در صورت نوشیدن چای، احساس خستگی و تشنگی انسان بهتر دفع می گردد. اما تجربه نشان داده که کسانیکه به هنگام تشنگی یا قبل از آن اقدام به نوشیدن چای می کنند احساس تشنگی بیشتری می کنند. چای نوشیدنی است که به دلیل داشتن مواد آنتی اکسیدان و ضد سرطان برای بدن مفید است اما هیچ گاه جایگزین مناسبی برای آب نیست.

چای به دلیل خاصیت مدر بودن باعث می شود، مقدار بیشتری از آبی که از طرق مختلف به بدن می رسد، دفع شود. به طور کلی توصیه می شود، افراد هنگام تشنگی درصورت دسترسی به آب، از این نوشیدنی استفاده نموده و از نوشیدن چای به جای آب خودداری نمایند.

نوشیدن چای در وعده ی سحری موجب احساس تشنگی در روز می گردد نوشیدن چای در وعده ی سحری موجب احساس تشنگی در روز می گردد

هنگام سحر نیز روزه داران باید از نوشیدن چای زیاد، پررنگ و قهوه خودداری کنند این نوشیدنی ها مملو از کافئین است و یکی از خصوصیات اصلی کافئین مدر بودن است در واقع کافئین موجود در این نوشیدنی ها موجب دفع آب از طریق ادرار شده و این امر به احساس تشنگی کمک شایانی خواهد کرد.

توصیه می شود در صورت تمایل به مصرف چای، قبل از وعده ی سحر اقدام به نوشیدن نمایید و سعی نمایید در وعده ی سحر به خوردن سبزیجات و میوه ها مبادرت بیشتری بورزید تا آب بدن در همان ساعات اولیه ی روز از بدن دفع و موجب تشنگی افراد در طول روز نگردد.