هرگز گوشت خوک نخورید!

2520
هرگز گوشت خوک نخورید!

شاید شما نیز با این جمله مواجه شده باشید که: هرگز گوشت خوک نخورید! متاسفانه یکی از محبوب ترین گوشت ها که در جهان بسیار نیز مصرف می شود گوشت خوک است. شاید بارها حکم حرمت خوردن این گوشت را در دین اسلام شنیده باشید اما این بار برای این حرمت دلایل علمی که بشر بدان دست یافته می پردازیم.

هرگز گوشت خوک نخورید! هرگز گوشت خوک نخورید!خوک (Pig – و در عربی خنزیر) در اصطلاح علمی یک نوع حیوان آشغالخوار به شمار می رود که از نظر طبیعی دارای سیستم گوارشی نامناسبی برای هضم سموم و آفات حاصل از خوردن  فضولات خویش، غذاهای فاسد، حشره و کرم و انگل و… است. در واقع دستگاه گوارش خوک با دیگر حیوانات پیش‌نمایش تغییراتعلفخوار بسیار متفاوت است. برخلاف حیوانات نشخوارگر مانند گاو، گوسفند، شتر و بز که زمان هضم، طی ۲۴ ساعت انجام می پذیرد، خوک غذای سراسر مضر بدن خود را صرفا در چهار ساعت هضم می کند. این زمان اصلا کافی نیست تا بتواند میزان زیاد سموم موجود در بدن را هضم کند و از بین ببرد، بنابراین این سموم در سلول های چربی و ارگان های بدن خوک باقی می مانند. بدتر از همه این که خوک، غدد عرقی و چربی که برای سم زدایی حیاتی هستند را نیز بطور طبیعی ندارد و از این رو، مواد سمی کمتری از طریق این غدد دفع و درصد سم موجود در بدن این حیوان بسیار در حد خطرناکی افزایش می یابد.

 

برخی از سموم و آفت های مضر گوشت خوک:

  • کرم تنیا سولیوم (Taenia solium)

کرم تنیا سولیوم (Taenia solium)یا کرم نواری خوک یک انگل روده ای است که بافت های انسان را عفونی می کند و اشتها را از بین می برد.

  • ویروس Menangle

این ویروس باعث ایجاد تب و لرز و کهیر و عرق سرد در بدن و سر دردهای مضمن تا ۱ الی ۱۴ روز می شود.

  • کرم تریشین ( Trichinae)

کرم تریشین ( Trichinae) یک کرم لوله‌ای و انگلی است که باعث ایجاد تب و خستگی و ورم و درد عضلانی می شود.

  • یرسینیا انتروکولیتیکا (Yersinia enterocolitica)

یرسینیا انتروکولیتیکا (Yersinia enterocolitica) یک باکتری بسیار مضر است که براساس تحقیقات انجام شده در ۶۹ درصد از خوک ها موجود است. این باکتری باعث ایجاد اختلالات کبد و معده و روده می شود و علاوه بر ایجاد تب و لرز های بسیار مزمن و خطرناک در انسان گردیده و در نهایت عفونت های کشنده و لاعلاجی را ایجاد می کند.

هرگز گوشت خوک نخورید! هرگز گوشت خوک نخورید!نکته ی مهم:

برخلاف سایر انواع گوشت ها، هیچ درجه ی حرارت مناسبی برای پخت گوشت خوک وجود ندارد که بتواند با اطمینان همه ی سموم و باکتری های داخل این نوع گوشت را از بین ببرد؛ حتی فریز کردن خوک هم باکتری و میکروب های مزمنش را از بین نمی برد و کرم های خاص موجود در آن به هیچ وجه از بین نمی روند. تا آنجا که حتی گوشت خوکی که بطور کامل و خوب پخته شده است نیز سرشار از بیماری و انگل و ویروس های مزمن است.

در آیات و روایات اسلامی خوردن گوشت خوک به شدت نهی شده است. سفر لاویان، یکی از کتب انجیل، و سومین نسخه ی تورات یهودیان نیز گوشت خوک را کثیف و خوردن آن را حرام اعلام کرده اند.

در قرآن مجید نیز خداوند بیش از چهارمرتبه حکم ممنوعیت  استفاده از گوشت خوک را اعلام کرده است.