کسانی که با مانیتور کار می کنند مصرف این ویتامین را فراموش نکنند

61
مصرف ویتامین برای رفع خستگی چشم
مصرف ویتامین برای رفع خستگی چشم

امروزه کار با کامپیوتر و مانیتور تقریبا در تمام مشاغل وجود دارد و افراد بسیاری ساعات متمادی با این وسایل الکترونیکی کار میکنند. شناخت تاثیرات منفی این تجهیزات بر سلامتی بدن یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری های مرتبط با آن می باشد.

 وجود شرایط نامناسب در محیط کاری، توجه نداشتن به موارد ایمنی هنگام کار با رایانه و استفاده بیش از حد از این ابزار ممکن است در بلند مدت سبب بروز بیماری‌ها و ناهنجاری‌ها شود.

کسانی که با مانیتور کار می کنند مصرف این ویتامین را فراموش نکنند کسانی که با مانیتور کار می کنند مصرف این ویتامین را فراموش نکنند

پژوهشگران به افرادی که ساعات متمادی مجبور به کار با دستگاه کامپیوتر و مانیتور هستند توصیه می‌کنند تحت نظارت پزشک از مواد غذایی حاوی امگا ۳ و یا مکمل‌های دارویی این ماده مغذی استفاده کنند. کارشناسان با مطالعه بر روی ۴۷۸ نفر داوطلب که ساعات طولانی با کامپیوتر کار کرده‌اند و دچار خشکی چشم، سوزش، خارش و درد در ناحیه چشم شده‌اند دریافته‌اند مصرف امگا ۳ توانسته‌ تا حد فراوانی مشکلات چشمی آنها را کاهش دهد.

کارشناسان در یک مطالعه ۳ ماهه به طور مرتب به گروهی از داوطلبان امگا ۳ و به گروه دیگر دارو نما داده‌اند و نتایج را با یکدیگر مقایسه کرده‌اند. براساس نتایج حاصله افرادی که روغن ماهی یا امگا ۳ مصرف کرده‌اند با کاهش محسوس علائم خشکی، قرمزی و سوزش چشم مواجه شده‌اند. کارشناسان اعتقاد دارند امگا ۳ در مواد غذایی چون گردو و ماهی‌های روغنی وجود دارد و سبب کاهش التهاب و افزایش گردش خون در چشم و حفظ سلامت چشم و افزایش ترشح اشک می‌شود. نتایج این پژوهش در مجله Contact lens& anterioreye به چاپ رسیده است.