۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

104
۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

ممکن است در یک مذاکره، ناآگاهانه به دلیل تضاد میان لغات بکار برده شده توسط شما و حرکات و فعل و انفعالات بدنتان، مفاهیم گیج کننده ای به طرف مقابل انتقال داده شود که در نتیجه، او نیز نتواند درک صحیحی از منظور اصلی پیغامتان به دست آورد که موجب عدم موفقیت شما و کسب و کارتان در ایجاد ارتباط صحیح و حتی شکست مذاکراتتان شود.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

این در حالی است که قبل از اولین مذاکره با افراد جدید، وقت زیادی را برای تمرین چگونگی آغاز آن صرف کرده اید. و روش های مختلفی را برای مجاب کردن فرد مقابل برنامه ریزی کرده اید.

به مجموعه ی این فعل و انفعالات و حرکات بدن که به منظور استفاده کمتر از کلمات و یا رساندن منظور بهتر بکار گرفته می شود، در اصطلاح «زبان بدن» می گویند.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن
ایجاد ارتباط از طریق چشم

ارتباط چشمی، یکی از تاثیر گذار ترین و اصلی ترین بخش های اشارات بدن و ارتباط بدون کلام است. شما ممکن است بهترین شنونده یا حتی بهترین سخنران در تمام دنیا باشید اما اگر نتوانید به شکل صحیح به طرف مقابل خود نگاه کنید، ناخواسته پیام هایی منفی مانند: عصبانیت، کسالت و خستگی یا حتی نا امنی به  مخاطب خود خواهید رساند. برقراری ارتباط چشمی قوی در ابتدای یک مکالمه، نه تنها اعتمادی سریع در شخص مقابل ایجاد می کند بلکه نشان دهنده ی دقت و اهمیت شما برای ادامه ی مباحثه و مذاکره است.

برای جلوگیری از انتقال حس منفی در ارتباط های چشمی بهتر است گاهی به جای نگاه های خیره و طولانی که کاملا عجیب و بی ادبانه نیز به نظر می رسند، نگاهتان را از طرف مقابل برای مدتی کوتاه برداشته و دوباره ادامه دهید. بهتر است گاهی نیز از طریق ارتباط چشمی با دنبال کردن نشانه هایی از قسمتهای دیگر بدن طرف مقابل (حرکت سر یا دست) مطمئن شوید که آیا طرف مقابل از هم صحبتی با شما احساس رضایت و آرامش دارد یا خیر.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

تکان دادن سر به نشانه توافق و تایید

در صورتی که حرکت های سر به نشانه تایید، مناسب و به موقع باشند، می توان از آنها به عنوان راهی مفید برای برقراری ارتباط و همچنین ایجاد علاقه و اشتیاق به گفته های طرف مقابل نام برد. انجام این حرکات بدنی که گاهی با تاکیدهای کلامی همراه می شوند بسیار موثر خواهند بود. در عین حال فراموش نکنید که تکرار سریع حرکات سر به نشانه تایید نه تنها راه مناسبی برای ارتباط نیست بلکه انتقال دهنده ی حسی شبیه به بی حوصلگی، عجول بودن و یا بی میل بودن شما خواهد بود. حرکات آرام سر به نشانه ی تایید که با فاصله و به موقع انجام می شوند به طرف مقابل اطمینان می دهند که شما با دقت حرفهایش را دنبال می کنید.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

بازی نکردن با اشیای اطراف در حین صحبت

بازی کردن با آستین لباستان، حلقه ی ازدواج، چک کردن تلفن همراه، ضربه ی مداوم انگشت بر روی میز یا غیره، همگی مواردی برای از دست دادن تمرکز هستند و باعث می شوند تا مذاکره ی شما، طبق انتظار پیش نرود. چنین اقداماتی، حتی انتقال دهنده ی حس های منفی و ناخوشایندی شبیه به اینکه شما فردی خسته، عجول، بی حوصله و یا بی علاقه به ارتباط هستید نیز می شوند. همیشه در هر ارتباط، بخصوص وقتی همزمان با مکالمه مشغول انجام کار دیگری هستید، باید به حرکات دستانتان توجه کافی داشته باشید چرا که نقش مهمی در بیان احساس و نظرتان دارند.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

جلوگیری از تماس دست با صورت

از آنجاییکه قرار دادن دستان بر روی صورت در حین ارتباط حاوی پیام هایی منفی به طرف مقابل هستند، بنابراین فاصله آنها را با صورتتان حفظ کنید.

به عنوان مثال قرار دادن دستتان بر روی دهان در حین صحبت می تواند نشانه این باشد که شما در حال مخفی کردن حقیقت یا در حال دروغ گفتن درباره موضوعی هستید. لمس کردن گوشتان در حین ارتباط می تواند نشان دهنده این باشد که شما برای پاسختان به طرف مقابل مطمئن نیستید و یا حتی جواب را نمی دانید (حتی اگر به شکل کلامی نشان دهید که مطمئن هستید و جواب را می دانید). حرکت مداوم دستان بر پشت گردن نشان دهنده خستگی شماست و نگه داشتن چانه در دستانتان نشانه حالت قضاوت کردن است؛ از انجام این چند مورد به شدت دوری کنید زیرا حس ناخوشایندی به طرف دوم مذاکره القاء می کند.

۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن ۵ نکته ی اساسی تقویت زبان بدن

نشستن و ایستادن در بهترین وضعیت

از خمیده نشستن و ایستادن در هنگام مذاکره با طرف مقابل مخصوصا در دنیای کاری و حرفه ای قطعا بپرهیزید. هر چند فراموش نکنید حالت  بدنی بیش از حد استوار، و حتی نشستن و ایستادن بدون مورد نیز ناشیانه و بسیار بی ادبانه قلمداد خواهد شد. بنابراین در نظر گرفتن حالتی میانه، بهترین راه ارتباط و القاء حس احترام است. به این نکته دقت داشته باشید در برقراری روابط، هرگز از ایستادن و نشستن به شکلی آرام و در عین حال مودبانه نترسید.

به یاد داشته باشید که

طرز ایستادن شما در دنیای حرفه ای بسیار حائز اهمیت است. همان طور که نشستن و ایستادن در حالت بدنی کمی مایل به سمت جلو (به طرف فردی که با وی مذاکره می کنید) نشان دهنده ی اشتیاق شما به ادامه صحبت و ارتباط با فرد مورد نظر است، خمیدگی بدنی زیاد به سمت حریم شخص مقابل باعث ایجاد وضعیتی ناخوشایند و آزاردهنده می شود.

هرگز اجازه ندهید تا رفتار سخت و جدیت بیش از اندازه مانع ارتباط شما با دنیای اطرافتان گردد. استفاده از تمامی شیوه های ذکر شده در بالا نه تنها مانع از برقراری روابط و تعاملات خام و ناشیانه است بلکه منجر به انتقال حسی کاملا مثبت در ثانیه های اول آشنایی و شروع مذاکره (حتی قبل از شروع ارتباط کلامی) خواهد شد.